Hirudoterapia leczenie pijawką lekarską
Telefon 733-333-814 E-mail kontakt@rehafix.com.pl

Hirudoterapia leczenie pijawką lekarską

2017-01-23

O pijawkach słów kilka...

Hirudoterapia lub bardziej potocznie leczenie pijawką lekarską to wciąż bardzo duża alternatywa w leczeniu takich schorzeń jak nadciśnienie tętnicze, żylaki, zastoje w naczyniach limfatycznych, trądzik, początkowe stadia miażdżycy, choroba reumatyczna i zwyrodnieniowa stawów oraz wiele innych przewlekłych schorzeń, które często nas nękają.


Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny (występuje delikatnie pieczenie na początku zabiegu) pijawki są jednorazowe i zaraz po zabiegu zostają uśpione oraz poddane utylizacji.


Częstotliwość zabiegów jest zróżnicowana w zależności od potrzeb pacjenta. W jednym zabiegu zazwyczaj stosuje się od 2-6 pijawek. Terapia jest długofalowa co oznacza, że ciężko określić ile wizyt trzeba będzie wykonać aby poczuć racjonalne i długofalowe zmiany.


Zazwyczaj już po 1 zabiegu pacjenci odczuwają jakąś zmianę w organizmie. Różne źródła podają różną ilość pijawek natomiast żeby trwałe wpłynąć na organizm powinniśmy przebyć terapie przy zastosowaniu 50-70 pijawek. 


Po szczegóły oraz pozytywne przeżycia zapraszam do gabinetu;) 


« powrót


Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X