Terapia blizn Racibórz | RehaFix
Telefon 733-333-814 E-mail kontakt@rehafix.com.pl

Terapia Blizn/Rozstępów



Blizny i rozstępy to elementy, które w codziennym życiu mogą sprawiać nam wiele problemów...

Mało kto się zastanawia nad tym, że zaniedbane i zostawione same sobie blizny po różnych operacjach mogą po wielu latach powodować dużo problemów w naszym aparacie ruchu oraz samopoczuciu.

Każda blizna to mniej lub bardziej uświadomiona trauma dla naszego ciała. Pozostawione bez terapii potrafią się zrastać na całej swojej głębokości i ściągać odległą od siebie tkankę.

Uniemożliwiają swobodne poruszanie się powięzi w naszym ciele. Powoduje to ograniczenie ruchomości w odległych strukturach (np. stawach) i zwiększenie napięcia w tych rejonach. Po wielu latach może to doprowadzić do bóli przeciążeniowych. Gama odczuwania problemów pod wpływem starej blizny może być przeróżna więc ciężko opisać jednoznacznie te odczucia.

Rozstępy to trochę inny rodzaj blizny lub inaczej zaburzenia przesyłania informacji w skórze właściwej. Najczęściej powstają na skutek zbyt szybkiego wzrostu skóry, przy wolniejszej produkcji włókien kolagenowych. Do tego dochodzą napięcia w całym ciele i skóra traci elastyczność.

Do tej grupy możemy zaliczyć także obwisłą skórę po ciąży czy redukcji wagi.

Dzisiaj istnieje wiele sposobów pracy z bliznami i rozstępami. Dosyć szybka terapia w gabinecie plus odpowiednie preparaty do użytku domowego i możemy skutecznie zniwelować zły wpływ blizn i rozstępów w naszym ciele.

Terapia blizn w gabinecie polega na zastosowaniu podczas 1 wizyty

zestawu terapeutycznego w postaci:

  • aplikacji akupunkturowej

  • terapii manualnej

  • terapii falą radiową (wykorzystywana do intensywnej regeneracji tkanki skóry właściwej )

  • Taping (indywidualne przypadki)

  • Kolagen naturalny nakładany na skórę



Skuteczna terapia blizn

Blizny na ciele to nie tylko pamiątki po dawnych operacjach czy zabiegach, ale również mankamenty, które bardzo często powodują różnego rodzaju dolegliwości. Nawet jeśli zszywaniem tkanki zajął się doświadczony lekarz, może zdarzyć się tak, że blizna nie będzie się goić prawidło. Po wielu latach takie zrosty mogą przyczyniać się do problemów z uciążliwym, chronicznym bólem, a także ograniczać ruchy. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, warto wypróbować terapię blizn redukującą widoczność zmian. Jako fachowcy w dziedzinie fizjoterapii i nie tylko oferujemy skuteczne zabiegi pozwalające na znaczne zmniejszenie dyskomfortu, a w niektórych przypadkach — całkowitą jego redukcję.

Zniweluj zrosty oraz rozstępy przy pomocy terapii blizn

Terapia blizn jest formą walki nie tylko z efektami wizualnymi bliznowaceń, ale przede wszystkim skupia się na zniwelowaniu dolegliwości bólowych. Jeśli masz na ciele nawet niewielki ślad pooperacyjny, który wpływa na Twoje samopoczucie lub codzienne funkcjonowanie — koniecznie wypróbuj profesjonalnej terapii. Nasi specjaliści doskonale znają metody leczenia blizn, nie tylko tych będących skutkiem przebytych zabiegów, ale również rozstępów spowodowanych ciążą bądź nagłą zmianą wagi. Zajmujemy się zmniejszaniem napięcia w miejscach zrostów, np. w okolicy stawów, dzięki czemu ułatwiamy Pacjentom pozbycie się problemów z poruszaniem się. Dodatkowo analizujemy każdy przypadek indywidualnie, co pozwala nam na ustalenie planu terapii w taki sposób, aby spełnić wszystkie oczekiwania rekonwalescenta.

Terapia blizn — wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Efektywna terapia blizn polega na łączeniu poszczególnych elementów fizjoterapii tak, aby zmniejszyć ból czy dyskomfort u Pacjenta. Na cały proces terapeutyczny składa się terapia manualna, leczenie przy pomocy fal radiowych, akupunktura, aplikacja kolagenu, a także taping. Wszystkie te czynniki stosowane regularnie znacznie zmniejszają widoczność blizn, zarówno tych świeżych, jak i starych, ale przede wszystkim — pomagają Pacjentowi w odzyskaniu chęci do życia, pewności siebie oraz pozbyciu się śladów przypominających o przykrych doświadczeniach. Skontaktuj się z nami już dziś — chętnie ustalimy dla Ciebie indywidualny plan terapii blizn.



Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X