Terapia blizn gabinet, terapia rozstępów po ciąży
Telefon 733-333-814 E-mail kontakt@rehafix.com.pl

Terapia Blizn/Rozstępów

Blizny i rozstępy to elementy, które w codziennym życiu mogą sprawiać nam wiele problemów...


Mało kto się zastanawia nad tym, że zaniedbane i zostawione same sobie blizny po różnych operacjach mogą po wielu latach powodować dużo problemów w naszym aparacie ruchu oraz samopoczuciu.

Każda blizna to mniej lub bardziej uświadomiona trauma dla naszego ciała. Pozostawione bez terapii potrafią się zrastać na całej swojej głębokości i ściągać odległą od siebie tkankę.

Uniemożliwiają swobodne poruszanie się powięzi w naszym ciele. Powoduje to ograniczenie ruchomości w odległych strukturach (np. stawach) i zwiększenie napięcia w tych rejonach. Po wielu latach może to doprowadzić do bóli przeciążeniowych. Gama odczuwania problemów pod wpływem starej blizny może być przeróżna więc ciężko opisać jednoznacznie te odczucia.

 

Rozstępy to trochę inny rodzaj blizny lub inaczej zaburzenia przesyłania informacji w skórze właściwej. Najczęściej powstają na skutek zbyt szybkiego wzrostu skóry, przy wolniejszej produkcji włókien kolagenowych. Do tego dochodzą napięcia w całym ciele i skóra traci elastyczność.

Do tej grupy możemy zaliczyć także obwisłą skórę po ciąży czy redukcji wagi.

 

Dzisiaj istnieje wiele sposobów pracy z bliznami i rozstępami. Dosyć szybka terapia w gabinecie plus odpowiednie preparaty do użytku domowego i możemy skutecznie zniwelować zły wpływ blizn i rozstępów w naszym ciele.

 

Terapia blizn w gabinecie polega na zastosowaniu podczas 1 wizyty

zestawu terapeutycznego w postaci:

  • aplikacji akupunkturowej

  • terapii manualnej

  • terapii falą radiową (wykorzystywana do intensywnej regeneracji tkanki skóry właściwej )

  • Taping (indywidualne przypadki)

  • Kolagen naturalny nakładany na skórę




Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X