Terapia dna miednicy Racibórz | RehaFix
Telefon 733-333-814 E-mail kontakt@rehafix.com.pl

Terapia dna miednicy

Problemy takie jak : Nietrzymanie moczu/stolca/gazów, parcia naglące, pęcherz nadreaktywny, obniżenie/wypadanie ścian pochwy/szyjki macicy, zaparcia, biegunki, bolesne miesiączki/owulacje, zaburzenia współżycia (ból, dyskomfort, osłabione odczuwanie), zaburzenia poporodowe (ból krocza, kości krzyżowej, spojenia łonowego, hemoroidy) i inne mogą mieć przyczynę w nieprawidłowym funkcjonowaniu dna miednicy.

W jej wnętrzu, tak jak i w innych okolicach ciała, znajdują się mięśnie, nerwy, powięzie i inne struktury, które można i należy leczyć, z sukcesem redukując lub całkowicie usuwając dolegliwości. Wiele powszechnie występujących objawów zaburzeń dna miednicy jest bagatelizowanych przez pacjentki. A np. gubienie moczu podczas kaszlu, kichania czy śmiechu świadczy o wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Podobnie wstawanie w nocy w celu oddania moczu czy częsta konieczność korzystania z toalety przy jednoczesnym oddawaniu jego małej ilości, nie są zjawiskami normalnymi. Warto przyjrzeć się swoim toaletowym nawykom, zanim przerodzą się w dużo większe problemy, mogące ujawnić się dopiero w czasie ciąży lub po porodzie.


Terapię dobieram indywidualnie po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania. 
Samo wzmacnianie mięśni dna miednicy, potocznie nazywanymi mięśniami Kegla rzadko rozwiązuje problem. Po pierwsze pomimo licznych, powszechnie dostępnych informacji jak ćwiczyć, pacjentki robią to nieumiejętnie, napinając nie te grupy mięśniowe, które powinny.

Po drugie sam trening nie zadziała lub wręcz pogłębi problem, jeśli jego przyczyną jest np. nadmierne napięcie któregoś z mięśni lub obrzęknięty nerw. A tak się często zdarza. W zależności od potrzeb stosuję pracę manualną (dopochwową i zewnętrzną), ćwiczenia, elektroterapię, terapię behawioralną, pessaroterapię i inne.

Więcej na temat terapii zaburzeń dna miednicy: www.terapiadnamiednicy.pl


Kontakt do mgr Agaty Szczepaniak: tel: 504325873

Fizjoterapia Kobiet Racibórz

Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X