Masaż brzucha i terapia wisceralna Racibórz
Telefon 733-333-814 E-mail kontakt@rehafix.com.pl

Terapia Wisceralna / Masaż brzucha

Terapia wisceralna/masaż brzucha to zabieg polegający na rozluźnieniu powłok jamy brzusznej.

 

Okazuje się, że narządy wewnętrzne mają połączenia z wieloma systemami występującymi w naszym ciele. Każdy nasz oddech powinien masować nasze narządy wewnętrzne, aby ich praca była możliwie lekka i przyjemna. Niestety praktycznie każdy z nas od małego nie dba o te "flaczki" i przez wiele lat tworzą się zaburzenia. 


Wieloletnie napięcia w rejonie brzucha doprowadzają do osłabienia układu kostno-stawowego, mięśniowego, nerwowego oraz emocjonalnego. Każdy z narządów odpowiada odpowiednim emocjom, które są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. W wielu przypadkach rożnego rodzaju ćwiczenia czy diety nie maja rezultatów, dopóki nie przejdzie się porządnego cyklu, który pomoże narządom i całemu organizmowi wrócić do pełnej funkcjonalności.



Często w wynikach badań widać, że praca narządów jest w porządku. Technicznie rzecz ujmując, narząd można porównać do mięśnia. Nie raz, nie dwa mamy je w ciągłym przykurczu lub napięciu i mimo wszystko jakbyśmy zrobili badanie usg to wyjdzie, że mięsień jest zdrowy.


Jest to prawda, ale nie bierzemy pod uwagę tego, że mięsień może się męczyć swoją praca przez wiele lat, aż w końcu się przeciąży i rozwali.

To samo można powiedzieć o narządach. Na przykład guzki, polipy czy torbiele to jedne z możliwych opcji większych i długoletnich wzmożonych napięć naszych narządów.



Często bóle, które występują bez przyczyny, bez urazu, wypadku... Wstajemy i zaczyna boleć to najczęściej wynik zaburzenia pracy narządów wewnętrznych. 



Dlatego warto się poddać i przyjrzeć terapii brzucha pod kątem profilaktyki oraz wspomagania leczenia objawowego jakiegoś problemu. 



Zazwyczaj zabieg trwa ok 40-60 min lub przy użyciu elektroakupunktry jest to 30 min i powinien byc powtarzany przynajmniej 5 razy w cyklach raz na 7 dni. 


W czasie między zabiegami mogą wystepować rożne "wędrujące" dolegliwości, które już kiedyś mieliśmy ale zostały zamiecione pod dywan... trzeba to przeczekać, ponieważ dopiero po 6 dniu będziemy mieli efekt finalny danej terapii.



Oto kilka przykładów emocji, które mogą „utknąć” w naszym narządzie:

1. Płuca → chroniczny smutek i tęsknota /brak ochoty do życia

2. Serce → brak radości w życiu / utrata zaufania / zdrada

3. tarczyca → poniżenie / zatajać / być zblokowanym w działaniu

4. Wątroba → gniew / stres / złość / zazdrość / rak szacunku i uznania

5. Pęcherzyk żółciowy → odrzucenie / uraza

6. Trzustka → zaniżone poczucie własnej wartości / niezadowolenie

7. Żołądek → presja / przemęczenie / bezsilność

8. Jelito cienkie → samotność / zagubienie

9. Jelito grube → pedantyzm / chciwość /cynizm

10. Nerka → Strach / poczucie winy / życiowy zawód / egoizm

11. Pęcherz moczowy → wstyd / niecierpliwość / niezrealizowana miłość



 


Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X