Bartosz Ruczaj - Fizjoterapeuta w RehaFix Racibórz
Telefon 733-333-814 E-mail kontakt@rehafix.com.pl

Zespół

Bartosz Ruczaj - Fizjoterapeuta

 

Bartosz Ruczaj

Jestem absolwentem studiów magisterskich na kierunku fizjoterapii Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

Posiadam tytuł Naturopaty (poziom Mistrza) wydany przez Krajową Izbę Rzemeślniczą w Katowicach.

Posiadam tytuł Certyfikowanego Bodyworkera według koncepcji pracy KMI.

Posiadam tytuł Akupunkturzysty.

Ukończony zaawansowany trening Coachingowy - Uzyskany Tytuł Coacha

Swoją przygodę z fizjoterapią zacząłem od kontuzji stawu barkowego w pierwszej klasie liceum. Wtedy, gdy spędzałem czas na rehabilitacji w gabinecie coś mnie tchnęło, że warto iść w tym kierunku. Stało się! Dzisiaj po pięciu latach intensywnej nauki jestem magistrem fizjoterapii. Na przestrzeni ostatnich lat doświadczenie zbierałem w wielu placówkach służby zdrowia oraz szpitalach na terenie Wrocławia.

W wolnym czasie pracowałem w szkole jogi, dojeżdżałem do pacjentów współpracując z różnymi firmami oraz jestem współtwórcą prywatnego gabinetu rehabilitacji we Wrocławiu.

Oprócz tytułu naukowego, ukończyłem także wiele ciekawych szkoleń oraz kursów zawodowych, dzięki którym poszerzyłem swoją wiedzę na temat nowych i skutecznych technik pracy z pacjentami. Skuteczna praca z pacjentem jest moją życiową misją oraz celem rozwoju osobistego i zawodowego. Wolne chwile spędzam na czytaniu oraz szkoleniu się, aby nigdy nie zabrakło mi pomysłów do rozwiązania problemu.

"W swojej pracy skupiam się na znalezieniu przyczyny, a nie tylko na samym objawie. Patrząc z boku mogłoby się wydawać, że praca z pacjentem jest usłana schematem i standardową procedurą. Nic bardziej mylnego. Moi pacjecni wiedzą, że zadaje dużo pytań i czekam na szczerą odpowiedź z najbardziej intratnymi szczegółami. To własnie te szczegóły mogą naprowadzić mnie do znalezienia źródła. 

Każdy kto mnie spotkał, może potwierdzić słowa, że nikomu nigdny nie obiecywałem 100% efektów oraz zawsze ciężko mi powiedzieć ile będzie potrzeba wizyt, aby było po problemie. Jest to praktycznie nie do obliczenia i może się tylko opierać o domysły. Chcąc być szczerym z każdym kto przychodzi do gabinetu zawsze odpowiadam, że potrzeba pracy, a nie wróżenia z fusów. Po za tym, szczerość jest dla mnie podstawą w komunikacji z pacjentem.

Moim mottem jest to, iż każdego kto zjawi się na terapii w gabinecie traktuję, jako odbicie lustrzane mnie...co ja bym zrobił, aby sobie pomóc mając swoją wiedzę i dany problem. Tylko od wytrwałości pacjenta zależy jak będzie przebiegać terapia. Ja zawsze wkładam 100% siebie w danym dniu i momencie leczenia. "


"Tylko od Ciebie zależy, jak bardzo chcesz być zdrowy " Bartek Ruczaj

 

 

Teraz postanowiłem otworzyć swój gabinet rehabilitacji i fizjoterapii w Raciborzu, aby także mieć okazję pomóc właśnie Tobie! 

                                                                        

Certyfikaty:

 Reszta certyfikatów udostępniona jest na ścianach w gabinecie :)

 

Agata Szczepaniak

Agata Szczepaniak

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - mgr fizjoterapii.

Zanim zostałam mamą, zajmowałam się rehabilitacją ortopedyczną - leczeniem pacjentów po urazach oraz ze schorzeniami kręgosłupa i stawów, z czego czerpałam wiele radości i satysfakcji. Ale prawdziwą pasję odkryłam później. Zmagając się z trudnościami po własnym porodzie uświadomiłam sobie, jak ważna dla kobiety jest w tym okresie fachowa opieka fizjoterapeuty i jak trudny jest do niej dostęp.

Postanowiłam zająć się tą dziedziną i pomagać kobietom w każdym wieku, z wszelkimi problemami kobiecej natury. Pokazać im, że mają prawo czuć się komfortowo i nie muszą godzić się na życie ze swoimi dolegliwościami. Nawet po porodach albo po menopauzie. Wykorzystuję do tego umiejętności zdobyte na licznych kursach i szkoleniach, ale nie przestaję się dokształcać. Serdecznie zapraszam!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X